EKOLOGICKÉ PROGRAMY PRO
2. stupeň ZŠ + SŠ


CEV Dúbrava vám nabízí pestrou škálu vzdělávacích programů, kterými se spokojeností prošly stovky žáků. Programy je nezbytné včas telefonicky rezervovat, proto neváhejte! Cena výukových lekcí je 20 Kč, výukových programů 40 Kč, pokud není uvedeno jinak. Délka lekce je 45 minut a programu obvykle 120 min - k tomu je třeba připočítat čas na přestávku. S sebou je nutné si přinést přezůvky a svačinu. Výukové lekce i programy je po dohodě možné realizovat i u vás ve škole!


1 2 3

Nabídka výukových programů:

PODNEBNÉ PÁSY

Jak to vypadá v poušti a je jí v něčem podobná tundra? Může žít víc zvířat na savaně nebo v tajze? Jasné rozdělení podnebných pásů a jednotlivých biomů s živou ukázkou živočichů.

CHRÁNĚNÁ ÚZEMÍ ČR

Jaká u nás máme chráněná území, které nejzajímavější druhy rostlin a živočichů v nich můžeme objevit a jaké další poklady skrývají? To vše se dozvíte během tohoto programu!

ETOLOGIE

Vysvětlení základních pojmů z nauky o chování živočichů formou interaktivní přednášky, na kterou navazuje pozorování a přímý kontakt se zvířaty.

PRÁVA A POVINNOSTI ZVÍŘAT

Kožich je krásná věc a řízek je dobrota, ale dokážeme se zamyslet nad tím, jak některá zvířata platí za naše pohodlí?

NÁPADY S ODPADY

Netradiční výtvarný program se špetkou teorie, co to vlastně odpad je. Z materiálu, který by běžně putoval do kontejneru, vytvoříme věci nové k potěšení oka i srdce.

PROGRAM NA MÍRU

Nenašli jste zde program, který by odpovídal Vašim představám? Ozvěte se nám a sestavíme pro Vás výukový program na míru!

TERENNÍ PROGRAMY DLE DOMLUVY

Vyrazit na den nebo půlden do okolí Hodonína. Zajímavé lokality a chráněná území: Váté písky u Bzence, CHKO Bílé Karpaty, Čertoryje, Osypané břehy…


4 6 5

Nabídka výukových lekcí:

SLUNCE, NÁŠ PŔÍTEL

Slunce je odvěkým přítelem, pomocníkem, inspirací i významným energetickým zdrojem lidstva. O tom a mnohém dalším je tato lekce!

KDO SE BOJÍ, NESMÍ DO LESA

„Do lesa nejdu, sežere mě medvěd…“ O tom jaké mýty kolují o lese, ale i o tom, jaké nástrahy nás v něm mohou potkat a jak se s nimi vypořádat se dozvíte právě v této třičtvrtěhodince!

EKOSTOPA

Chceš zjistit jakou plochu z naší planety ročně potřebuješ k tomu, abys zajistil/a své potřeby a současně po Tobě byly zlikvidovány všechny odpady?

JINÝ KRAJ, JINÝ MRAV

Všichni žijeme na stejné planetě a přesto se tolik lišíme. Je možné spolu přesto vyjít a učit se od sebe? Lekce věnovaná multikulturní problematice!

ODKUD JSOU MÉ DŽÍNY?

Made in…na výrobku, ale odkud skutečně pochází a jaká je jeho cesta světem? Budete překvapení!!!

CHUTNĚ A ZDRAVĚ

Vše o základech zdravého stravování a životního stylu!

FAIR TRADE

Jak funguje férový obchod a za jakých podmínek vznikají výrobky označené logem FT se dozvíte v této lekci! A čeká vás i mlsná ochutnávka!

LEKCE NA MÍRU

Nenašli jste zde lekci, která by odpovídala Vašim představám? Ozvěte se nám a sestavíme pro Vás výukovou lekci na míru!

Programy jsou realizovány za laskavé podpory Města Hodonín.


město Hodonín logo