AKTUALITY A AKCE

Online přihláška na závody Hobby Horse zde

hh kozyn nem vystavadm24 nepal vystava

Přihláška na tábor zde

tabor1 tabor2 tabor3 denzeme

Online přihláška na závody Hobby Horse zde

hh11 hh02 pr24 krouzky pf24 vv hh12 svicny

Online přihláška na závody Hobby Horse zde

hh11

astroclub23

krouzky23

dod23

Online přihláška na závody Hobby Horse zde

hh6 kozykour

Muzejní noc v pátek 26. 5. 2023 od 17.00

V rámci doprovodného programu Muzejní noci bude v zahradě galerie umístěn také výběh se zvířaty, se kterými jsou v plánu i vybrané výtvarné dílny. Přivedou je k nám z Ekocentrum Dúbrava Hodonín, za což jim děkujeme.
Celý program Muzejní noci: http://www.gvuhodonin.cz/uvod/Muzejni-noc-2010

kozy

Online přihláška na závody Hobby Horse zde

hh5 denzeme23 velikonoce23

Online přihláška na závody Hobby Horse zde

hh v

Přihláška na tábor t_jp t_bb t_nk

Online přihláška na závody Hobby Horse zde

hh4 astro astro van22 statek vystava dod 2022 akce-kveten hh

První HObby HOrse HOdonín odpoledne a závody jsou zde pod naším patronátem, přijďte:

Středisko volného času Hodonín a Hobby Horse Hodonín srdečně zvou všechny nadšence pohybu a tvoření na závodní odpoledne plné běhání, skákání a tvoření.

Nemáš svého Hobby Horse koníka „Hobíka“ ? – nevadí, můžeš si ho v naší dílničce vyrobit!

Během odpoledne budou probíhat ukázky drezury a parkurového skákání.

Startovné do soutěže je 50 Kč. SOUTĚŽE o poháry, kokardy a drobné ceny v kategoriích:
PARKUR 40 cm
PARKUR 70 cm
DOSTIH STEEPLECHASE

Podrobné informace pro zájemce zašleme po přihlášení na e-mail: hobbyhorsehodonin@seznam.cz; ale je možné dorazit i bez přihlášení!!

hohoho.jpg, 124kB

Přihlášky k táborům

Přihláška_na_tábor Přihláška_na_tábor

Letní tábory

t-madagaskar t-zv.tvoreni t-sherok

Pozor, pozor, všechny kroužky proběhnou v obvyklých časech v našem novém působišti - SVČ Hodonín (3. patro na Duhovce), nám. B. Martinů 2952/5! Těšíme se na vás!

Včerejší akce Eko-blesk se podařila! Díky čtyřicítce nadšených pomocníků z řad dětí navštěvujících naše krouzky rodičů dětí a přátel ekocentra se podařilo téměř úplně odstěhovat a vyklidit věci z budovy! Mockrát za pomoc a podporu děkujeme, jste skvělí! Reportáž najdete kolem 13.04
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/322281381990121/

krouzky

V posledním měsíci jste u nás měli možnost vypravit se prostřednictvím fotografií a poutavého vyprávění Toma Štěpána a Radima Kejika do jihovýchodní Asie a Afriky!
Závěrečnou besedou, která je s největší pravděpodobností i poslední akci ve starém ekocentru, bude v úterý 14. 12. od půl šesté Na kole do Gruzie s TOMIKEM NA CESTACH! Těšíme se na vás!

taz cesta

Reportáž z podzimních akcí, které se uskutečnily v naší zahradě! https://itvs24.cz/hodonin/s-lampiony-v-ruce-uspali-broucky

Dne 12. 10. 2021 v 17:30 máte možnost se u nás v ekocentru setkat s polárníkem, světově uznávaným odborníkem na problematiku přežití, výzkumníkem a spisovatelem JAROSLAVEM PAVLÍČKEM na jeho besedě o přežití a Antarktidě!
Akce probíhá za laskavé podpory Města Hodonín, děkujeme!

statek krouzky2021-22

Přihlášky do kroužků

Táborová reportáž https://itvs24.cz/hodonin/o-tabory-na-ekocentru-je-velky-zajem

TÁBORY V EKOCENTRU SE KONAJÍ!

Pěkný prázdninový den, milí rodiče!

Děkujeme Vám za Váš zájem o naše letní příměstské tábory pořádané CEV Dúbrava při SVČ Hodonín ve spolupráci s Městem Hodonín. Na děti se celý pořadatelský tým již těší a rádi bychom vám předali několik informací ohledně programu:

Každé ráno se děti mohou scházet mezi 7:30-8:25 v CEV Dúbrava, aby v 8:30 mohl začínat program. Ten každý den sestává ze čtyř bloků 8:30-9:45; 10:00 - 11:40; 13:30-14:45; 15:00 - 15:45) proloženými svačinami a obědem s poledním klidem. Od 15:45 si děti můžete vyzvedávat do 16:45 nejpozději. Čas před programem a po programu bude vyplněn drobnými hrami, prostorem pro tvoření, kreslení, četbu, aktivity venku v zahradě.

Oběd nám letos budou přivážet z Hotelu Panon, svačiny jsou pak různorodé (ovoce, perník, chleba se sýrem, jogurt atd.). Celý den mají děti zajištěn pitný režim.

Program sestává z pohybových, kreativních, úkolových, pátracích her pro jednotlivce, malé i větší skupinky. Čeká nás také celodenní výlet. Prosíme proto, aby účastníci nosili pohodlné sportovní oblečení a obutí, u kterého je možné, že se zašpiní apod. Prosíme také,aby měli s sebou i oblečení náhradní, přezůvky, pláštěnky a láhev na vodu/šťávu. Dále bychom vás chtěli požádat, aby děti nenosily šperky, drahé hračky a další cennosti, které by mohly při hrách poškodit.

Co se týče onemocnění Covid 19, tak se v den nástupu na tábor podepisuje tradiční potvrzení o bezinfekčnosti a k němu je nutné odevzdat i čestné prohlášení (bude k dispozici na místě) zák. zástupce o testování (samorostem či laboratorním testem)/prodělání nemoci/očkování.

V případě jakýchkoliv dotazů, se nám určitě ozvěte! Těšíme se na setkání s vámi i vašimi dětmi!!

Díky vám všem, kteří jste se zúčastnili některého z komunitních úklidů, které jsme uspořádali v Hodoníně, Lužicích, Mikulčicích a Moravské Nové Vsi! Sešlo se vás přes 400 a těchto vašich více než 800 rukou zvládlo ohromný kus trpělivé práce a vybraná místa za pár hodin krásné prokoukla!
VELKÉ DÍKY!
A děkujeme také všem z vás, kdo jste pomohli s přípravou a organizací jednotlivých úklidů. Bez vás by to nešlo!
Za organizace díky za skvělou spolupráci MUNI pomáhá, Hnutí Brontosaurus a ZŠ Na Pohodu!! Děkujeme také jednotlivým krizovým štábům za podporu a pomoc na místě!
MOC SI VAŠÍ POMOCI VÁŽÍME!
https://itvs24.cz/hodonin/odklizeci-prace-v-bazantnici-pokracuji

Nový týden můžeme také začít dobrou zprávou - kroužky již fungují bez omezení ve vnitřních i vnějších prostorách! Čestná prohlášení rodičů již nejsou nutná! Těšíme se na vás!

Od čtvrtka je opět otevřen i náš kroužek v duchu lesních mateřských škol Dúbravík! Je určen pro děti ve věku 3 - 6 let, funguje každý čtvrtek (a uvidíme, zda bude zájem o pátky) od 7:30 do 16:00. Společně objevujeme přírodu a to za každého počasí; hrajeme hry; zkoušíme nové dovednosti; zveme si zajímavé hosty; užíváme si našich zvířat i zahrady, kde někdy i pracujeme; jezdíme na zajímavé výlety; pořádáme rodinná odpoledne a vůbec se máme moc hezky! Rádi mezi sebe přijmeme nové tváře, takže neváhejte a přijďte se podívat!!!

Jak jsme avizovali, tak 17.5.2021 pro vás opět otevíráme všechny kroužky v obvyklých časech!
Platba bude částečná - za 6 schůzek, které nás čekají.
Výjimkou je rybářský kroužek, který má úvodní schůzku až 26.5.!
Kroužky se konají jen za příznivého počasí (bez deště), jelikož Mimořádné opatření MZ nám zatím umožňují pouze činnost venku pro větší počet dětí, takže u nás využijeme naši krásnou zahradu! Přijít mohou i doposud nepřihlášené děti.
S sebou prosím děti MUSÍ mít roušku/respirátor a čestné prohlášení zákonného zástupce o absolvování testu (viz.příloha nebo lze podepsat na místě). Pozor, v případě antigenního testování lze toto prohlášení podepsat a předložit pouze v následujících 72 hodinách od výsledku testu!
I přes ztížené podmínky se na vás všechny moc těšíme!


kr cp

Přihlášky k táborům

Tvoření u zvířat
Truhla na dně oceánu
Poslední dinosaurus
Zlatá horečka

Dvojice útěkářů, která si na konci ledna po několik dnů užívala volnosti a vesele spásala trávu podél silnice mezi Bohuslavicemi a Jestřabicemi, už má nový domov i nová jména!!! Celá reportáž on-line zde: https://itvs24.cz/hodonin/robinson-s-patkem-jsou-na-dubrave-spokojeni

ROBINSON A PÁTEK – příběh o spojení Ekocentra Dúbrava a Mysliveckého spolku Bohuslavice k záchraně neobyčejného přátelství beránka s kozlíkem!

kb1

Čtyři rohy, osm kopýtek a pořádná kupa srsti – tak by mohla začínat hádanka v úvodu některého z našich výukových programů… jenže tentokrát nešlo o výukový program, ale záchranu dvou zvířecích životů! V tomto případě by totiž tři indicie místo předchozích mohly znít: Dvě opuštěná zvířata, frekventovaná silnice Bohuslavice u Kyjova a zimní boj o přežití.

kb2
Díky všímavosti pana J. Dohnálka, kterému nebyl osud dvou osiřelých zvířat lhostejný a zajímal se o celou situaci, se dostala zpráva o beránkovi a kozlíkovi až k nám do Ekocentra Dúbrava při SVČ Hodonín a to spolu s kontaktem na pány I. Šrůtku a T.Trýskuz Mysliveckého spolku Bohuslavice, kteří nad dvojící obětavě drželi ochrannou ruku. A protože my všichni z ekocentra zvířata máme rádi, a když některému můžeme pomoci, pomůžeme, rozhodli jsme se beránka i kozlíka ujmout a zachránit je a možná spolu s nimi i některého z řidičů před případným střetem. Proto jsme se společně s myslivci domluvili na odchytu těchto dvou nerozlučných kamarádů a počítali jsme, že druhý den budou zvířata ve chlévě v ekocentru ve stádě u našich koz Belly a Adély. Ovšem dva životem v divočině protřelí parťáci nám připravili týdenní dobrodružství plné legračních i napínavých historek a v závěru nechybí ani rohatá lovestory - celý příběh si můžete přečíst na naší facebookové stránce Ekocentrum Dúbrava Hodonín! Nyní jsou již oba roháči v bezpečí, zejména pak díky obětavé pomoci ovčáků bratrů Tícových, a vesele skotačí v naší zahradě - někdy se zastavte je pozdravit!


kb3

Letní příměstské tábory

t-tvoreni t-truhla t-dino t-zlato

S lednem máme vždy spojenou kupu papírování - výkazů, zpráv, statistik, a tak si dovolím zveřejnit, že i přes epidemií zasaženým provozem ve školním roce 2019/20 jsme zvládli uspořádat přes 20 akcí pro veřejnost (asi 15 nebylo možné uskutečnit), naše výukové programy prožilo přes 2000 účastníků z Hodonína a okolí, fungovala u nás téměř dvacítka kroužků, uspořádali jsme tři letní příměstské tábory pro více než 100 dětí, nově jsme v září 2020 realizovali i přírodovědný adaptační pobyt pro šesťáky a do uzavírky zařízení jsme stihli odučit i několik programů. V prosinci loňského roku jsme stihli ve čtrnácti dnech alespoň tradiční vánoční programy pro školy s tvořením a tři zdařilé akce pro veřejnost k tomu.
Poněkud nás mrzí konstatování některých obyvatel Hodonína z poslední doby v souvislosti s Domem přírody ohledně toho, že sem tolik dětí určitě nechodí, nechodilo a přeháníme - všechny aktivity jsou zpravidla zpoplatněny, takže tato čísla JSOU REÁLNÁ a dají se ověřit např. i v třídních knihách škol apod. A myslím, že na dva pedagogy a několik nadšených externistů, jsou i poměrně vysoká a můžete nám věřit, že je to velmi často práce od rána do večera. Kdo nevěříte, tak se u nás někdy klidně zastavte - jsme zařízení otevřené všem za běžných okolností.

stats

Dnes nás svou milou návštěvou poctil hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, který si prohlédl naši zasněženou zahradu, interiéry budovy a seznámil se s našimi zvířátky. Děkujeme, bylo nám ctí!
https://www.hodonin.eu/do-hodonina-zavital-hejtman-jan-grolich/d-1110018

Z důvodu vládních nařízení jsme bohužel pro veřejnost stále uzavřeni!

vanoce op5.jpg, 73kB op6.jpg, 81kB op7.jpg, 54kB op0.jpg, 137kB op1.jpg, 46kB op2.jpg, 53kB op3.jpg, 75kB op4.jpg, 11kB dod2020 krozky-pl

Parádní tábor za námi! Velké díky všem našim účastníkům za jejich nadšení, radost a krásnou atmosféru, protože všecko se nám vydařilo na jedničku! A prozatím, než bude připravena fotoreportáž, přinášíme reportáž z TVS.

Tento týden jsme toho stihli zatím fůru - procestovat jižní Ameriku, Afriku, Evropu i Austrálii, jízdu na koni, řízení traktoru, získat sedm posvátných lebek od afrického šamana, ale taky kupu legrace, koupání a užívání si našich zvířat. A dnes nás čeká galavečer s rodiči, divadelním vystoupením našich dětí a letním kinem!!! Na všechny se těšíme a zde přinášíme pár exkluzivních záběrů z vrcholících příprav našich herců.

teen1

Máme za sebou nás druhý tábor a jsme rádi, že se nám na něm sešla tak bezva parta zvířecích milovníků!!!

zvirata4

Posíláme pohlazení od Královny lesa, kterou jsme konečně na závěrečném výletě do Milotic nalezli!!

zvirata3

Hlavní atrakcí dnešního táborového dne bylo bezesporu venčení a koupání naší Káji!!!

zvirata2

Tento týden prožíváme zvířátkový tábor s bezva táborníky, které ani déšť nezastaví, a tak jsme v zahradě luštili indicii - vedoucí k novému králi lesa - ostošest

zvirata1

Transsibiřskou magistrálou jsme úspěšně a s radostí prosvištěli a byl to krásný týden! Díky všem účastníkům za jejich nadšení a přejeme vám stejně parádní zbytek prázdnin!!!

vlak4

Dneska jsme tu magistrálu vzali rovnou šlapací drezínou, kus pěšky a završili jsme to dozajista nejdelším lístkem na světě!!! Byla to paráda!!!

vlak3

Balónky, bazény, společnost zvířat a báječné svačinky jsou nedílnou součástí našich příměstských táborů a zvláště cestou po daleké Sibiři (a dle našich zkušeností z posledních dvou dní se tam skutečně výrazně oteplilo!) nám dnes přišly náramně vhod!!!

vlak2

Ahoj z vlakového tábora!! Právě řešíme nehodu pana výpravčího a je to velká detektivní záhada!!! A odpoledne nás prosím čeká vagón s bazénovou úpravou

vlak

Informace o našich příměstských táborech

Každé ráno se děti mohou scházet mezi 7:30-8:25 v CEV Dúbrava, aby v 8:30 mohl začínat program. Ten se každý den skládá ze čtyř bloků (8:30-9:45; 10:00 - 11:40; 13:30-14:45; 15:00 - 15:45) proloženými svačinami a obědem s poledním klidem. Od 15:45 si děti můžete vyzvedávat do 16:45 nejpozději. Čas před programem a po programu bude vyplněn drobnými hrami, prostorem pro tvoření, kreslení, četbu, aktivity venku v zahradě.
Oběd je tradičně zajištěn v restauraci Marina, kam budeme docházet. Svačiny jsou pak různorodé (ovoce, perník, chleba se sýrem, jogurt atd.). Celý den mají děti zajištěn pitný režim.
Program sestává z pohybových, kreativních, úkolových, pátracích her a je motivován Transsibiřskou magistrálou - cestování vlaky, severská fauna;na dalších táborech pak zvířaty. Čeká nás také celodenní výlet - vzhledem k situaci do blízkého okolí. Prosíme proto, aby účastníci nosili pohodlné sportovní oblečení a obutí, u kterého je možné, že se zašpiní apod. Prosíme také,aby měli s sebou i oblečení náhradní, přezůvky, pláštěnky a láhev na vodu/šťávu. Dále bychom vás chtěli požádat, aby děti nenosily šperky, drahé hračky a další cennosti, které by mohly při hrách poškodit. Všechny týmy prázdninových vedoucích se již těší na setkání s vámi a pěkný čas s vašimi dětmi!!

Nedávno u nás v zahradě proběhl velký turnaj v šiškovém golfu a děti nadchnul! A jako už tolikrát se nás kolemjdoucí zvědavci ptali - jee a to se nebojíte, že si s těma klackama ublíží? A popravdě - nebojíme! Jak se říká, strach je špatný rádce...Máme stále na mysli, že jsou to přeci jen děti a spoustu věcí ještě odhadnout neumí a stát se něco může vždycky,ale máme za to, že je lepší, když si řadu věcí vyzkouší v rozumné míře teď a třeba se i bouchnou, spadnou takto jako malí, protože sami na nich vidíme, že si to hned velmi dobře pamatuji a příště už se situace neopakuje. Kdežto, když si pak poprvé obdobné skopičiny zkouší až jako větší, je to pak i ve větším měřítku a většinou víc nebezpečné... Takže šplhání, kamenné a dřevěné stavby (spíš tedy stavbičky), klacky či zahradní nářadí, průzkum nerovných terenů a houštin jsou u nás zcela povoleny!

golf

Další z povedených letních výletů pro děti z našich kroužků byl výlet do Valtic, kde jsme stihli a pořádně si užili i doslova osahali muzeum krajiny a zemědělství, prohlédli si exteriér zámku a krásné zahrady a nechyběla ani závěrečná zmrzka!!!

valtice

Od loňska máme díky podpoře Města Hodonín v zahradě tento parádní hmyzí - nebojím se napsat GRANDhotel - od firmy Wood Style Uherské Hradiště, který je dynamickou a vskutku živou stavbou - za pomoci děti i rodičů se stále dotváří a zároveň už hostí i své obyvatele! A konečně od jara se mu už zelená i jeho střecha!!

hotel

Nezahálíme ani o prázdninách - nedávno jsme s dětmi navštívili parádní farmu Moravský dvůr v Dubňanech, kde jsme strávili krásný den plný zvířat a her!!! Všem doporučujeme její návštěvu!

dubnany

I přes nepřízeň počasí se u nás na zahradě vyrojili Brontosauři! Ne tedy ti pravěcí, ale mladí, svěží a zlatí, protože pomohli naší zahradě k ještě větší kráse a rozkvětu! Mockrát děkujeme všem zúčastněným!!!

brontosauri

Ve čtvrtek se našim dětem z lesního klubu Dúbravík splnilo velké přání (a několika dětem z jiných kroužků se poštěstilo, že byly u toho), protože za nimi přišli na návštěvu vojáci ze 74.mechanizovaného praporu Bučovice "Plukovníka B. Malečka", kteří v posledních dvou měsících sloužili na státních hranicích! Nejen, že jim povyprávěli o své práci, zodpověděli všechny všetečné dotazy, ale dokonce si děti mohly prohlédnout i pistoli, plynovou masku a se zatajeným dechem pak pozorovaly parádní ukázky boje z blízka a zneškodnění nepřítele. Na závěr pak ještě jako nečekané překvapení byla prohlídka služební Tatry,což byl pro některé z kluků splněný sen! Mockrát děkujeme milým pánům vojákům za jejich ochotu, čas, vlídný přístup a přejeme mnoho štěstí do Bučovic!!!

vojaci

SOUTĚŽ - zhodnocení

Tak a je to za námi! Za nás to byly především dva měsíce hezké práce: na začátku padesátka soutěžících z Jihomoravského a Zlínského kraje a tři kategorie, na konci nám zůstalo 35 vytrvalých dětí ve dvou kategoriích z obou krajů; 36 úkolů jsme v průběhu 7 týdnů zadaly, cca 1300 jsme jich vyhodnotily a dohromady jsme tak rozdaly tisíce bodů; bavilo nás vymýšlení a vyhledávání úkolů i jejich případné zkoušení pro vás; těšily jsme se a v některých případech jsme byly obzvláště zvědavé na odpovědi dětí a mnohé nás překvapily, potěšily a mockrát taky rozesmály; od obnovení naší běžné činnosti jsme taky nestíhaly a moc děkujeme všem za trpělivost a rodičům za řadu milých povzbudivých mailů, které nás těšily, když to bylo nejvíce třeba! Největší díky však patří všem našim účastníkům, kterým tímto posíláme díky i za zpětnou vazbu v posledním kole (hrdě můžeme napsat, že byla pozitivní i konstruktivní) a patří jim také bezesporu obdiv za jejich vytrvalost a píli! Rozhodly jsme se, že tak nějak v duchu, ve kterém ekocentrum vedeme, není třeba zveřejňovat pořadí a body, které děti získaly, i když jde o soutěž, protože máme za to, že všechny děti soutěžily, jak nejlépe uměly, v duchu fair play a většinou je to snad i bavilo:) Gratulujeme proto upřímně všem dětem, které soutěž dokončily!!! Těm, kteří se umístili na 1.-6. místě v obou kategoriích + oceněným za výtvarný bonus jsme napsaly speciální email, a jak jsme slíbily, pro všechny účastníky máme připraven zvířecí balíček a pamětní list na památku! Postupně vám také konečně zveřejníme správné odpovědi a zdroje k jednotlivým kolům a spolu s nimi i povedené výtvory/odpovědi/výsledky měření a pokusů/fotky či tipy na výlety od dětí, tak se můžete těšit. Díky moc všem, krásný víkend a se všemi se těšíme na viděnou v ekocentru!!!
Anežka + Zdenička + Gabča
P.S.: Baltazar se často účastnil hodnocení či vymýšlení také

baltazar.jpg

Příměstské tábory 2020

Přihláška na příměstský tábor t-teens t-sibir t-zvirata listopad podzim krouzky vecer bylinkyy vylet pp zviratka

Zdravíme všechny zájemce o letní příměstské tábory pořádané u nás v areálu ekocentra - nabízíme následující:

22. -26.7.2019 Alenka v říši divů
29.7. - 2. 8. 2019 Honba za pokladem
5.- 9.8. 2019 Rychlé šípy

V případě bližšího zájmu nás neváhejte kontaktovat osobně, na emailové adrese ekocentrum.hodonin@seznam.cz a nebo telefonicky na čísle 725 341 596.


alenka poklad sipy

Pro Dúbravíky: Zítřejší výlet do Osvětioman platí - sraz ráno v 8:00 na autobusovém nádraží! Těším se! Anežka

Pro všechny děti, které navštěvují nebo navštěvovaly naše kroužky, případně se účastnily letních táborů, pořádáme 14.2. prázdninový výlet do nejstarší ZOO na světě ve Vídni! Čeká nás více než 700 druhů zvířat a rovněž kouzelné prostředí areálu zámku Schönbrunn a přilehlého parku. Pro bližší informace nás kontaktujte mailem a nebo a čísle 725341593/6.
https://www.zoovienna.at/cs/

Oznámení o předvánočním a povánočním provozu!
V pondělí 17. 12. probíhá vše beze změny - se psím kroužkem jdeme předávat sbírku pejskům, nezapomeňte!
18. 12. Mladý chovatel se nekoná!!
19. 12. vše beze změny, do superspeciálu prosím přineste každý jeden dáreček!
20. 12. Dúbravík se koná v obvyklém čase, keramická dílna není!
21. 12. Dúbravík není!!!
Po Vánocích začínáme od 7. 1. vše v obvyklých časech!!!

Beseda s polárníkem a světovým odborníkem na přežití v přírodě v extrémních podmínkách Jaroslavem Pavlíčkem

beseda

Konopná dílna rodiny Hradilovy aneb vzrušující informace o konopí

Již dnes se na vás těšíme, ještě máme volné místa!

konopi

Oslava 15. narozenin pokračuje i v prosinci

nar_pros

Živé Vánoce

vanoce

Pečení psích sušenek

susenky

Kroužek Pes - nejlepší přítel člověka (návštěva Amise)

Kromě oslav našeho výročí stíháme samozřejmě i běžný provoz, a tak jsme si do našeho kroužku Pes - nejlepší přítel člověka pozvali krásného chlupáče Amise i s jeho milou paničkou Ditou. Děti se tak dozvěděly vše podstatné a zajímavé o psím druhu královský pudl, vyzkoušely si práci s ním a také si pohrály - měli jsme psí kosmetický salon i veterinární ordinaci! Mockrát za návštěvu děkujeme!

pes-nav

Odpoledne s Rychlými šípy

sipy

Bylinkové dobroty

bylinky

Cestovatelský podvečer

Dnes (19. 11.) od 17. hodin na vás čekají fascinující zážitky z cest do dalekých zemí! Nejprve vám Jiří Kalina a Vojtěch Hanuš povypráví o dobrodružné cestě do Kyrgystánu a poté se můžete zaposlouchat do poutavého povídání Jana Šrytra o Himálajských výšinách! Přijďte, těšíme se na vás a nemine vás ani drobné občerstvení!

cesty

Dny otevřených dveří

dod18

Výstava fotografií

Jako jeden z narozeninových dárků jsme naložili našemu ekocentru nový rozměr v podobě výstavní chodby! Její nespornou výhodou je, že jí každý týden projde okolo dvou stovek lidí, a tak se pro výstavní účely nabízí. Ihned s nápadem jsme se pustili do malování, díky čemuž mohly být zahájeny oslavy 15. výročí ekocentra 7.11. vernisáží výstavy fotografií naší kamarádky a kolegyně Gabči Svobodové - Zvířata a příroda kolem nás. Gabča je milovnicí zvířat a ráda tráví svůj čas v přírodě, což jistě každý návštěvník výstavy pozná na citlivě zachycených záběrech, které jsou potěšením pro oči i duši. To by vám určitě potvrdila i více než padesátka návštěvníků zdařilé vernisáže a spolu s nimi každý další návštěvník, který již na výstavu zavítal. Pokud ji chcete vidět i vy, přijďte do 21. listopadu k nám!

vernisaz

Slavnost padajícího listí 2018

Oslavy našeho výročí začaly radostně velmi povedenou vernisáží výstavy Zvířata a příroda kolem nás s padesátkou návštěvníků, což nás moc potěšilo! Fotografie brzy přidáme. A už zítra je zde pro vás další akce a to tradiční Slavnost padajícího listí - přijďte si k nám užít poslední podzimní dny a něco hezkého si vytvořit! Budeme se těšit na setkání!

padlist

Slavíme 15. let, přijďte slavit s námi!

narozeniny

Výstava fotografií

vystava_fotek

Je to už čtrnáct dní, co na naší zahradě v jehličí a klidu spí celá parta broučků, které k nám děti přišly uložit a uspat spolu s velikým broukem, který ztratil peřinu i polštář! Ale díky dětem všechno dobře dopadlo a všichni budou spát až do jara! Děkujeme za hojnou účast a dobrou noc všem broučkům

Ještě stále máme poslední volná místa v našich kroužcích, tak jsme se rozhodli, že Vám je postupně představíme!
A vezmeme to od pondělí, kdy vždy ve 14:30 začíná Pes - nejlepší přítel člověka! Kroužek děti naučí základní znalosti potřebné k chovu psa, přiblíží vybraná plemena a v praxi se také děti naučí péči o psa. Ale dozví se mimo jiné také hry pro člověka a psa a nebo jak upéct chutné psí sušenky. S dětmi navštěvujeme čas od času psí útulek a přijímáme i návštěvy. Vloni to byla paní veterinářka a chodí za námi i psí návštěvy - loni jsme uvítali mezi námi ku příkladu psa záchranářského či mysliveckého. Děti také pořádají několik aktivit pro širokou veřejnost - vloni to byla Sbírka pro psí útulek a Výstava psích miláčků, což byly akce velmi zdařilé a letos je zopakujeme. K tomu také přibude psí procházka s odborníky. V zimě se chystáme na psí výstavu a v plánu je i návštěva psího cvičiště v Hodoníně. Sešla se nám v kroužku letos veselá parta, takže pokud máte ve svém okolí někoho, kdo má rád psy a legraci, tak se na něj budeme těšit i s Astorem a Agni!!!

pes

Letošní novinkou a dalším pondělním kroužkem je kroužek FARMÁŘSKÝ. Probíhá každé pondělí od 16:00. Děti se seznámí s chodem i obyvateli statků, informacemi o farmářství ve světě, naučí se péči o vybrané druhy, čeká nás exkurze a pravidelně také budeme navštěvovat jeden nedaleký statek. Tam se děti dozví vše o chovu krav a koní. naučí se o zvířata a jejich domov pečovat a odměnou za odvedenou práci u koní jim pak bude seznámení se se základy jízdy na koni pod odborným dohledem.V tomto vidíme i klíčový prvek našeho kroužku, že děti čas u zvířat stráví plnohodnotně a smysluplně - nejen mazlením či vozením se, ale prožijí ho v přítomnosti zvířat, péčí o ně a pomocí, takže samotná jízda na koni nebo mazlení s nimi je pak spíše součástí vztahu a vskutku zaslouženou odměnou než jedním z mnoha "konzumních zážitků", které jsou jim běžně dostupné. Proto máte-li dítě, které by chtělo čas se zvířaty opravdu prožít, tak se na něj budeme těšit!

farmar

Dvě stálice a jedna novinka - i tak by se dalo charakterizovat naše chovatelské trio: Mladý chovatel (úterý 14:30-16:30), chovatelský speciál (středa 14:30 – 16:00) a chovatelský superspeciál (středa 16:15 – 17:45). Jak je již z názvu patrné, je zde jistá posloupnost a děti se tak promění z nezkušených chovatelů v nadšené a schopné pečovatele o pestrou škálu našich zvířat, kteří jsou rovněž připraveni postarat se o zvíře vlastní. Mladý chovatel je zaměřen zejména na základy chovu, potřeby zvířat a základní informace o nich. Péče je pak cílena především na naše chlupáče. Chovatelský speciál znalosti prohloubí a do záběru se chovatelům přidávají plazi. V superspeciálu se již děti věnují anatomii, zvláštnostem v chování zvířat, mikroskopování a speciálním úkolům u našich zvířat. Zde je podmínkou absolvování některého z výše jmenovaných kroužků, ideálně obou a nebo věk 13+. Ve všech třech kroužcích ještě poslední volná místa máme, takže přijďte za námi!

chovatel

Další letošní novinkou mezi našimi zájmovými útvary je Rybářský kroužek, který probíhá každé středeční odpoledne mezi 15:30 a 17:00. Je určen dětem,které se chtějí naučit pod zkušeným vedením vše o rybách, jejich prostředí a o základech jejich lovu. Kromě teorie je pro ně připravena spousta her, videí a také praxe i času stráveného u vody. Zkrátka vše potřebné proto, aby děti zvládly absolvovat závěrečné zkoušky nezbytné pro získání rybářského lístku. Jedinou podmínkou je, že dítě musí v době rybářských zkoušet (jaro 2019) dovršit 8. rok života. Takže pokud máte někoho, kdo by si přál již příští léto trávit u vody a rybařit, přihlaste jej k nám!

rybar

Posledním kroužkem, do kterého se u nás můžete přihlásit je Keramická dílna probíhající každý čtvrtek mezi 14:30 až 16:30. Specialitou této dílny je, že jsou zde vítáni všichni bez ohledu na věk, takže se zde potkávají všechny generace! Tvořit si můžete sami, co Vás napadne nebo, co právě potřebujete a nebo si o radu a vedení můžete říci naší zkušené lektorce, která je Vám po celou dobu k dispozici! Přijďte si k nám oddechnout od všedních, ať už školních či pracovních starostí a trošku si zatvořit!!!

karemika

Druhá akce v září plná návštěvníků - na Odpoledni otevřených dveří ve středu 19.9. jsme přivítali více než sedmdesát lidí a dva psy! Děkujeme a věříme, že nám zachováte přízeň! Kompletní fotogalerii naleznete na rajčeti.

4

Odpoledne otevřených dveří 2018

ood18

V rámci akce Kopeme za Lesopark Dúbrava v Bažantnici nás v pátek navštívilo více než 200 lidí, kteří si přišli procvičit své znalosti o přírodě a nahlédnout na naše zvířátka! Děkujeme a těšíme se na další setkání!

lesopark

Kroužky začínají v prvním říjnovém týdnu a Dúbravík začíná 20.9.

Hurá do školy 2018

hura_do_skoly_18

Tábor Po stopách indiánských náčelníků

Stateční Huroni, Navahové, Apačové, Čerokiové, Šošoni a Komančové Vám přejí víkend plný míru strávený u Vašeho rodinného krbu nejlépe při prohlížení fotografií z našeho tábora, které jsou již na světě! Byl to týden plný dobrodružství - mj. nás navštívil i velmi sympatický kojot záchranář Bria -, poznání, tvoření, horka a koupání, zkoušek odvahy i obratnosti - zejména ve výšinách lanového centra v Břeclavi, jeden den jsme strávili na farmě projížďkami na mustanzích i pozorováním další fauny a všechny naše kmeny prožili celý čas se zakopanými válečnými sekerami v duchu přátelském! Závěrem připojujeme k zamyšlení citát Černého losa z kmene Siouxů: "Srdce dětí jsou čisté, a proto jim Velký Duch může ukázat mnoho věcí, které starším lidem unikají." Howg! indiani Tábor byl realizován za laskavé podpory Města Hodonín.

Tábor Kniha džunglí

Je to tady - kompletní fotogalerie z tábora Kniha džunglí je již k nahlédnutí! A jak jsme tábor prožili? Poté, co nás v pondělí navštívil samotný pan Kipling s prosbou o záchranu posledních několika výtisků jeho slavné Knihy džunglí, které všechny lehly popelem, se pustilo našich šest týmů složených z pravých dobrodruhů do záchranné akce! A nebylo to snadné: museli zdolat řadu překážek a úkolů, zapojit svou obratnost, sílu, uměleckého ducha i důvtip, zkrotit hady i nakrmit opice, splnit záludné úkoly tygřího kmene, absolvovat dalekou výpravu do podvodního světa a terária plného nebezpečných pralesních tvorů! A tak den po dni skládali stránku po stránce z Knihy džunglí... O všech jejich dobrodružstvích si můžete přečíst v jejich denících, které si vzorně vedli! V pátek pak po zdolání posledních překážek předali šťastnému panu Kiplingovi zachráněné výtisky Knihy džunglí v kompletní podobě, které díky nim mohou i nadále číst děti po celém světě!;) Závěrečnou odměnou našim dobrodruhům pak byla vzpomínka na návštěvu říše opic v podobě lanového bludiště! Díky všem dobrodruhům za jejich nadšení, kamarádskost a statečnost a velké díky patří i celému týmu vedoucích za dobře odvedenou práci! Vaše lvice - královna džungle dzungle Tábor byl realizován za laskavé podpory Města Hodonín.

Srdečně zdravíme z džungle s hadem Ká!

dzungle

Fotky z tábora se postupně přidávají na Rajče.

Po stopách indiánských náčelníků

Letní příměstský tábor konaný v termínu 6. 8. - 10. 8. 2018!
Každé ráno se děti mohou scházet mezi 7:30 - 8:25 v CEV Dúbrava, aby 8:30 mohl začínat program. Ten každý den sestává ze čtyř bloků 8:30 - 9:45; 10:00 - 11:40; 13:30 - 14:45; 15:00 - 15:45) proloženými svačinami a obědem s poledním klidem. Od 15:45 si děti můžete vyzvedávat do 16:45 nejpozději. Čas před programem a po programu bude vyplněn drobnými hrami, prostorem pro tvoření, kreslení, četbu, aktivity venku v zahradě.
Oběd je tradičně zajištěn v restauraci Marina, kam budeme docházet. Svačiny jsou pak různorodé (ovoce, perník, chleba se sýrem, jogurt atd.). Celý den mají děti zajištěn pitný režim.
Program sestává z pohybových, kreativních, úkolových, pátracích her a je tematicky zaměřen na indiánskou tematiku. Čeká nás také ve čtvrtek výlet - podrobnosti o něm se dozvíte na začátku tábora. Prosíme proto, aby účastníci nosili pohodlné sportovní oblečení a obutí, u kterého je možné, že se zašpiní apod. Prosíme také, aby měli s sebou i oblečení náhradní, přezůvky, pláštěnky a láhev na vodu/šťávu. Dále bychom vás chtěli požádat, aby děti nenosily šperky, drahé hračky a další cennosti, které by mohly při hrách poškodit.
Nezapomeňte prosím s sebou přinést PLATNÉ zdravotní potvrzení (stačí kopie), potvrzení o bezinfekčnosti s datem nástupu na tábor (lze vypsat i na místě) a prosíme rovněž o originály přihlášek!
V případě jakýchkoliv dotazů jsme k dispozici!

Kniha džunglí

Letní příměstský tábor konaný v termínu 30. 7. - 3. 8. 2018!
Každé ráno se děti mohou scházet mezi 7:30 - 8:25 v CEV Dúbrava, aby 8:30 mohl začínat program. Ten každý den sestává ze čtyř bloků 8:30 - 9:45; 10:00 - 11:40; 13:30 - 14:45; 15:00 - 15:45) proloženými svačinami a obědem s poledním klidem. Od 15:45 si děti můžete vyzvedávat do 16:45 nejpozději. Čas před programem a po programu bude vyplněn drobnými hrami, prostorem pro tvoření, kreslení, četbu, aktivity venku v zahradě.
Oběd je tradičně zajištěn v restauraci Marina, kam budeme docházet. Svačiny jsou pak různorodé (ovoce, perník, chleba se sýrem, jogurt atd.). Celý den mají děti zajištěn pitný režim.
Program sestává z pohybových, kreativních, úkolových, pátracích her a je tematicky zaměřen na Knihu džunglí. Čeká nás také ve čtvrtek výlet - podrobnosti o něm se dozvíte na začátku tábora. Prosíme proto, aby účastníci nosili pohodlné sportovní oblečení a obutí, u kterého je možné, že se zašpiní apod. Prosíme také, aby měli s sebou i oblečení náhradní, přezůvky, pláštěnky a láhev na vodu/šťávu. Dále bychom vás chtěli požádat, aby děti nenosily šperky, drahé hračky a další cennosti, které by mohly při hrách poškodit.
Nezapomeňte prosím s sebou přinést PLATNÉ zdravotní potvrzení (stačí kopie), potvrzení o bezinfekčnosti s datem nástupu na tábor (lze vypsat i na místě) a prosíme rovněž o originály přihlášek!
V případě jakýchkoliv dotazů, se nám určitě ozvěte!

Zoo Olomouc

Ku příležitosti zahájení prázdnin jsme s Gabčou uspořádaly pro děti z našich kroužků výlet do ZOO Olomouc jako poděkování za jejich aktivitu a milou přítomnost v našich kroužcích! Hned v úvodu mužů prozradit, že se nám výlet maximálně vydařil. Cesta vlakem nám rychle uběhla a již nás vítalo olomoucké nádraží. Odtud jsme si vyzkoušeli, jak se cítí sardinky na výletě při přepravě na Svatý kopeček, ale aspoň bylo veselo.
Pro řadu našich výletníků se jednalo o první návštěvu Olomouce, a tak jsme nevynechali návštěvu ohromné barokní baziliky a i výhled ze schodů před ní byl překrásný!
Dále jsme pokračovali až k ZOO, kde nás vyděsila fronta dlouhá jako naše Kája, ale naštěstí se jednalo o plané obavy a v areálu zoologické zahrady žádné tlačenice nebyly.
V klidu jsme si tak prohlédli medvědy, opičí pavilon, veselé nosály, hejno plameňáků a již na nás nakukovaly žirafy. Od nich jsme využili možnost svezení se po safari části vláčkem, a tak jsme spatřili zblízka i zvířata, která již běžný návštěvník vidět nemůže jako například losa. Velké oblibě se těšilo krmení koziček, za nimiž děti směly i do výběhu. Abychom rychleji strávili oběd, vyšplhali jsme také na vysokánskou rozhlednu a počasí rozhledu vskutku přálo!
Dále naše kroky vedly přes další pavilony a okolo nebo i skrze výběhy mnohých zajímavých zvířat a naši výpravu jsme zakončili ve fascinujícím pavilonu netopýrů, který všechny nadchl!
Po nezbytném nákupu drobnosti na památku jsme se rozloučili se zoo. Na autobusovém nádraží se nám poštěstilo ještě vyjet do nejvyššího patra olomouckého mrakodrapu a pokochat se tak naposled krásami Olomouce!
Za velkou pomoc patří naše díky panu Kuřilovi, který s námi výlet absolvoval a ochotně nám s naší třicetihlavou partou pomohl!
Těšíme se na další výlety a přejeme krásné prázdniny! A + G
PS: Fotky jsou na rajčeti! A už jsou tam i všechny fotografie ze psí výstavy.

olomouc

Psí výstava

Téměř třicítka psů a sedmdesátka psích milovníků se setkala v neděli 10. června u nás na zahradě Centra ekologické výchovy Dúbrava při SVČ Hodonín na 0. ročníku Výstavy psích miláčků. Celou akci pro veřejnost uspořádaly a připravily děti navštěvující náš kroužek Pes – nejlepší přítel člověka a velmi se jim povedla. Na psí promenádě se představilo 17 ras, každý návštěvník si mohl vyrobit psí upomínku - mj. otisk tlapky svého miláčka nebo psí origami; viděli jsme poutavou ukázku záchranářských psů - děkujeme Svazu záchranné brigády kynologů - a proběhla řada soutěží. Naše dětská porota tak vyhodnotila psa nejchlupatějšího (Kulíšek, Lužice), nejflekatějšího (Eman, Dubňany) a psa s nejdelšíma ušima (Ammi, Hodonín)! Díky všem, kdo jste přišli a díky patří také všem rodičům dětí z kroužku za podporu a pomoc. Už teď se těšíme na další psí setkání - nejpozději na Výstavě psích miláčků 2019!!!
Akce proběhla za laskavé podpory Města Hodonín!

vystava
vystava

Tábory

tabor

Den Země 2018

V neděli 24. 4 se konala oslava Dne Země, tentokrát na téma "CO SE DĚJE POD ZEMÍ.“ Pro děti bylo připraveno 22 stanovišť, kde se například dozvěděly, jak funguje sopka, kdo potřebuje k životu písek, poznávaly druhy kamenů i jejich tvrdost a domů si přinesly semínko, které si samy zasadily do květináče.

den země

Venčení mazlíčků

Krásné jarní počasí nám umožnilo vyvenčit naše mazlíčky. Děti i zvířátka si to náramně užily.

4

Astor

V kroužku PES - NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA jsme Astorovi zkontrolovali, jak mu bije srdíčko. Byl skvělý pacient a zjistili jsme, že má srdce na správném místě.

astor

soutez

Bohužel v úterý (3. 4. 2018) z organizačních důvodů musíme zrušit chovatelský kroužek. Děkujeme za pochopení!


Bohužel zítra (14. 3. 2018) z organizačních důvodů musíme zrušit chovatelský kroužek. Děkujeme za pochopení!
A vyhlašujeme literárně-výtvarnou soutěž na téma „U nás v chovateli“, uzávěrka
je 4. 4. 2018. Těšíme se na příspěvky dětí! Anežka, Gabča, Jana a Zdenka.


Srdečně Vás zveme na letní příměstské tábory Kniha džunglí a Po stopách indiánských náčelníků. Případně další nabídku táborů SVČ Hodonín včetně přihlášek naleznete zde.

dzungle indian

Mezinárodní výstava psů v Brně

Jakožto budoucí pořadatelé výstavy hodonínských pejsků - především voříšků - jsme se vypravili 4. 2. do Brna získat zkušenosti. Viděli jsme pěkné psy různých ras a bylo jich asi 2000. UŽILI JSME SI TO!

vystava

Akademie SVČ Hodonín

Dne 1. 2. 2018 proběhla Akademie SVČ, kde se prezentoval i náš chovatelský kroužek. Přidáváme fotografie od pana fotografa Petrici, za které velice děkujeme! Ráda bych tímto také poděkovala Amálce, Tobíkovi, Sofince, Elišce, Páji a Bětce za krásnou prezentaci zvířat na akademii, velké díky patří Gabči Svobodové, která se nám o zvířátka stará a velmi nám pomohla s přípravou na akademii i na ní samotné. A v neposlední řadě děkuji mému skvělému spolumoderátorovi Kubovi Prachařovi, který je sice zatím méně slavný než jeho známý jmenovce, ale neméně šikovný! S díky Anežka.

1

VÝSTAVA PSŮ

Pro všechny rodiče dětí, které se v neděli 4.2. vypraví na mezinárodní výstavu psů v Brně! Prosím odjezd zůstává v 8:28, sraz je v 8:15 před vlakovým nádražím! POZOR je změněn z organizačních důvodů čas návratu na 17:33 opět na vlakové nádraží!!! S sebou ať děti prosím mají dobré obutí a vhodné oblečení, pití i svačinu, kartičku pojišťovny + případný průkaz s uvedením věku; cca 200 Kč (doprava, vstup;teplá polévka k obědu), zápisník s tužkou. Těšíme se Anežka a Gabča


Prosíme všechny rodiče o uhrazení poplatků za kroužky na druhé pololetí!!!
Současně také oznamujeme, že v období jarních prázdnin kroužky nebudou probíhat!


Akademie

akademie

Příměstský tábor - Ledové království

ledkral

Od 8. 1. 2018 začíná běžný provoz všech kroužků včetně Dúbravíku.


Ježíšek

Díky podpoře města Hodonín i naše zvířátka dostali dárečky od Ježíška. Křečci si novou klec hodně užili, nejvíce se jim líbili průlezky a kolotoč. Potkani jsou ostražitější, ale už také začali prozkoumávat svá obydlí. A želvy se zabydlely velice rychle ve vyhřátém želvárium. Děkujeme!

jezisek

Vánoční Chovatelský kroužek SPECIAL

Poslední adventní schůzka chovatelského speciálu proběhla v duchu nadělovaní - nadělovalo se ptáčkům a dalším zvířatům žijícím v naší zahradě, pamlsky zvířátkům ekocentra a nakonec něco pro radost i sobě. I když nejlepším dárkem byl každý z vás, kdo přišel a přinesl kousek ze sebe! Děkujeme, bylo to moc hezké odpoledne! A+G

van_chov

Sbírka pro pejsky

S dětmi navštěvujícími kroužek Pes - nejlepší přítel člověka (letošní novinka mezi kroužky!) jsme uspořádali mezi sebou a dětmi z dalších kroužků sbírku teplých věcí do psích pelechů a něčeho dobrého na zub pro pejsky z útulku a dnes jsme vše předali. Moc děkujeme všem, kteří se s námi na sbírce podíleli! Ti krásní chlupáči si věci rozhodně zasloužili!

sbirka

Nezapomeňte v neděli (17. 12. 2017) přijít po půl druhé na vánoční přírodní tvoření! Těšíme se na vás!

Dále informace k organizaci kroužkům v příštím týdnu:
V Psovi-nejlepším příteli člověka nás čeká předání dek, krmiva a námi upečených sušenek do útulku, proto přijďte prosím včas!

V Chovatelském speciálu nás pak čeká dvojí nadílka. Přineste prosím něco ptáčkům do naší zahrady a drobnost nejlépe vyrobenou se zvířecí tématikou, kterou si vylosuje některý z vašich kamarádů.

Ostatní kroužky již mají prázdniny! Děkujeme za pochopení!


Vánoční tvoření 2017

vanoce

Co se u nás děje

Pár zachycených momentek za uplynulou dobu z dúbravíku, chovatelského a psího kroužku najdete zde.


HLEDÁME RYCHLÉ ŠÍPY V HODONÍNĚ 2017

sipi

Ve středečním Chovatelském kroužku SPECIÁL se nám sešla parta našich chovatelů tentokrát i s jejich domácími mazlíčky, které přinesli ukázat svým kamarádům. Další fotky najdete zde.

mazlicci

Milí chovatelé ze středečního kroužku, nezapomeňte prosím, že zítra (22.11.2017) máte jedinečnou možnost přinést do kroužku ostatním kamarádům ukázat některého ze svých mazlíčků!
Pozor platí pro to tato pravidla: zvíře musí být zdravé, hodné a zvyklé na lidi, aby z té naší lidské smečky nedostalo šok, musí být v bezpečné přepravce a na jednoho člověka může být jen jedno zvíře!
Těšíme se na vás i vaše kamarády! Anežka a Jana


pes

V minulém týdnu probíhal u nás na ekocentru v rámci Dnů zdraví města Hodonína vzdělávací program Vodníkova stezka, kterého se zúčastnilo více než 200 dětí. Tento týden jsme pro vás uspořádali den otevřených dveří, kdy byla v letošním roce hojná účast návštěvníků a přišla se k nám podívat necelá padesátka zvídavých dětí i dospělých. Děkujeme za účast a těšíme se na vás opět tuto neděli na Slavnosti padajícího listí!

dod2

Slavnost padajícího listí 2017

splkB

Den otevřených dveří 2017

dod

Malá zmínka o nás v říjnových Hodonínských listech

hl

Dostali jsme veselého kraba a krásného raka, které Domov mládeže ISŠ Hodonín koupil z výtěžku peněz z fotografické výstavy HODONÍNSKÉ ÚLOVKY od autorky, (která se stará i o naše zvířectvo) Gabriely Svobodové.

MOC DĚKUJEME!


krab rak

V měsíci září probíhají zápisy do kroužků, které budou zahájeny v říjnu. Momentálně funguje jen DÚBRAVÍK.


Příměstský tábor Kletba faraonů 31.7. - 4.8. 2017

plakát

Příměstský tábor Vikingové 7.-11.8.2017

plakát